Finsko, neděle 13.7.

4. srpna 2008 v 14:41 | annii |  o akcích, výjezdech a kouzlu okamžiku
zapsáno: po návratu dom
Ráno se po pokoji trochu lemrali španělíci (jeden zjevně už nevydržel a MUSEL slézt z palandy a vykonat pouť na WC), ale moc životaschopně nevypadali. Nejdřív jsme se snažili být potichu, neb jsme duše soucitné. Ale když na ně pak vlítl vedoucí výpravy (zažil menší šok, když jsem mu dveře po zaklepání otevřela já), přestali jsme se snažit - stejně měli po budíčku. Vcelku beze spěchu jsme se vypravovali (Terrnica odjížděla, ač se jí moc nechtělo) a asi v půl dvanácté jsme odcházeli z hostelu. Klucí španělský ještě pořád umírali v peleších, ačkoliv je mezitím byl popohánět i kolega. Vzhledem k tomu, že check-out z hostelu byl do 12, čekalo je nevyhnutelně vstávání ve spěchu *potměšilé chichotání*.

My jsme doprovodili Terrnicu na autobusák (mají ho schovaný pod zemí, to je vychytávka!), našli správné dveře k autobusu a vyrazili směr Kauppatori + loď na Suomenlinnu. Terrnica šla kousek s námi, poněvadž měla ještě chvilku čas, a spáchali jsme společné foto u "nahatejch pánů s kladivama".
Odtud jsme pokračovali už bez Terrnicy. Na Kauppatori jsme neodolali a podnikli menší průzkum - prolezli jsme tržiště, Folken si dal oběd a já s petrakou napůl jahody. Mňam;) Potom jsme objevili loď na Suomenlinnu, zrovna odplouvala, ale za půl hodiny jela další, tak jsme si rovnou koupili lístky a ještě pocourali okolo.
Na loď jsme nastoupili takřka na poslední chvíli, podařilo se nám však nacpat na volnou lavičku nahoře. Cesta byla moc příjemná, jen trochu foukalo. Když jsme vystoupili, zjistili jsme, že je vlastně strašné horko. I na Suomenlinně v tom vedru pár šílenců běhalo. Měla jsem z nich mindrák:) Rozkoukali jsme se, petraka si nahrabošila mapky a materiály a šlo se. Suomenlinna je bývalá vojenská pevnost a je to poznat. Měli tam ošklivý kostel, o němž tvrdili, že je oblíbený pro svatby, vražedně dlážděné silnice, nějaké ty chodby a střílny, obrovskou kotvu s ulomeným kusem, pár starých děl...
... miniaturní plážičku a nádherný výhled na moře!
Klidně bych tam vydržela očumovat až do večera (představte si ten západ - a pak zanedlouho zase východ - slunce), nicméně jsme obešli zbytek a odfrčeli lodičkou zpět na Kauppatori.
Do hostelu jsme se vraceli zvědaví, kdo nám bude dělat spolubydly pro tuto noc. Když jsme vešli do pokoje, kromě našich věcí jsme našli jen pantofle Nike, výhřevně vypadající bundu a blíže neurčený předmět v igelitové tašce - důkaz, že španělští hoši opravdu měli velice naspěch:))) Nikdo další už nedorazil, tentokrát jsme měli celý pokoj jen pro sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama