Finsko, pátek 4.7.

17. července 2008 v 15:29 | annii |  o akcích, výjezdech a kouzlu okamžiku
zapsáno: Turku - kemp u Turkuhalli, 4.7.2008, ráno
Došli jsme sem pěšky a dokonce s asi hodinovým předstihem, takže to ani není tak daleko. Jen co jsme postavili stany (organizovaně, vyměřili nám "parcely", hehe), začlo pršet. Jelikož jsme tu byli mezi prvními, máme místa na kraji a samozřejmě nám za stany chodí chlapi chcat.

V noci párkrát lilo, ale stan je OK. Dokonce mi ani nebyla zima. Ani světlo mi nevadilo. Co mi naopak VADILO, byli finové. Ti magoři snad jedou na baterky Duracel. Celou noc pořvávali a dělali bugr. A dokonce i teď ráno jsou ještě živí! Nechápu. Asi je taky brzo začnu nenávidět:) No a přes noc se zřejmě všechny mraky vypršely, na obloze není ani jeden, sluníčko svítí a je děsné vedro.
Kolem poledne máme sraz s Terrnicou u katedrály. Bude s námi (= já + petraka) spát ve stanu - to jsem zvědavá, jak to vyvedem. Teď máme uprostřed bágly a je to tak akorát...
Právě se vrátila petraka a referovala, že "studená" sprcha není nijak brutálně studená a dá se v klidu použít.
btw: Kvete tráva:(
***
zapsáno: Turku, kemp u Turkuhalli, 6.7.2008, 14:30
S Terrnicou jsme se v pořádku shledali a chuděru jsme ji donutili capkat do kempu pěšky. Cestou jsme objevili hospodu, kde točí Rebela!!!
Do stanu jsme se po menších přesunech (jeden bágl k Folkenovi, druhý vedle stanu) všechny tři vešly, čemuž jsme byly rády. Pak jsme se doplahočili na Ruissalo a hurá pařit!
Chytli jsme Ensiferum - fakt dobrý, akorát ty pupkatý strejdy mohli schovat někam za plentu, nebo jim aspoň zakázat nahý pupky. Amorphis nás poměrně zklamali, ani jsme je nedoposlechli. Sonatu Arcticu si moc nevybavuji, patrně jsme ji prokecali:) Terrnica nás pak vytáhla na Porcupine Tree; ti byli vážně hodně dobří, jen za námi stál nějaký pošuk, co po sobě házel podestýlku a pak i po ostatních. Grrr! O půlnoci začali hrát Nightwish - byla jsem zvědavá, jak jim to jde s novou zpěvačkou. Naznala jsem, že moc ne. Anette staré věci prostě neuzpívá a ty nové mě nějak nezaujaly. Takže budu nadále s nostalgií poslouchat starší placky a přikupovat už nic nebudu.
Do kempu jsme se vrátili někdy kolem třetí. Když jsme šli spát, už se přestalo stmívat a zase se rozednívalo. Nářez:)
Jo a fotky z festu nemám žádné, poněvadž můj foťák je starý těžký krám a stejně neumím fotit na akcích... nějaké má Terrnica tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama