Finsko, čtvrtek 3.7.

17. července 2008 v 15:09 | annii |  o akcích, výjezdech a kouzlu okamžiku
zapsáno: Turku, 3.7.2008, 12:10
Tak na hrad jsme se včera už nedostali. Když jsme se ubytovali, hodinu a půl nám trvalo se zabydlet a trochu dát do kopy. Pak jsme se šli mrknout na Tuomiokirkko a po okolí, okoukli jsme i univerzitu (no na dívání nic moc). Zhruba u ní mi chcíply baterky do foťáku:( Postupně a oklikou jsme to vzali zpět k hostelu. Tam jsme porůznu spáchali krmení a hygienu (pěkné čisté záchody, fajn sprchy - prostě vůbec ne jako u nás) a kolem 11 šli spát (- "Cože, už je čtvrt na 11? Ale dyk je venku ještě světlo!"). Nicméně při spaní mi světlo zvenčí ani nevadilo. Spíš mě štvalo teplo a spolubydly, které přišly pozdě a vyrušovaly:)

Ráno jsem se vzbudila dřív, než jsem chtěla, ale aspoň jsem stihla trochu nabít baterku v mobilu. V deset jsme vypadli z hostelu. Kemp u Turkuhalli se otvírá v 6 večer, na cestu k němu vyrazíme asi tak kolem čtvrté. + ještě chceme nakoupit nějaké zásoby. Zatím sedíme v parku, kocháme se výhledem a odpočíváme od báglů.
PS: Cestou jsme potkali houpačky, tož jsme je s petrakou a Williamem vyzkoušeli. Folken, coby suchar výpravy, seděl opodál na lavičce:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama